Hlavná navigácia
Navigácia

ACRIFLEX Fybro

DVOJZLOŽKOVÁ CEMENTOVÁ HYDROIZOLÁCIA VYSTUŽENÁ VLÁKNAMI.


Vláknom vystužená elastická cementová hydroizolácia.
Dvojzložkový tekutá hydroizolácia na vodnej báze vystužená vláknami, vyrobená z akrylovej živice a cementu, ktorý sa používa aj pri nízkych teplotách (+ 5 ° C). Vhodná na hydroizolácie terás, plochých striech, chodníkov, parkovísk, bazénov, nádrží, základov, lemoviek, dilatačných škár, na obnovu starých bitúmenových alebo povrchových plášťov. Vďaka prítomnosti polypropylénových vlákien sa aplikuje bez použitia výstuže.

CENA s DPH za 1 kg - 6,60 € (balenie 20 kg)

 
VÝHODY:
• Vysoká pevnosť v ťahu.
• Vynikajúca elasticita.
• Môže sa nanášať na existujúce podlahy pomocou Grip Primer (pozri produkt).
• Dlaždice sa dajú lepiť priamo na Acriflex Fybro s vhodným lepidlom pre exteriéry.
• Možnosť prevedenia pre chodcov pomocou farby Floorgum Paint (pozri produkt) alebo prejazdne pre autá pomocou Floorgum Tire Mono (pozri produkt).
• Nie je potrebná výstužná sieť.
• Produkt bez obsahu rozpúšťadiel.
• Pripravené na použitie, jednoduché a rýchle použitie.

VÝŤAŽNOSŤ:
2,0 kg / m2.

FARBA:
Šedá.

BALENIE:
25 kg plastové vedro.
Každé vedro obsahuje 2 zložky (A + B), ktoré už sú dávkované, aby sa zmiešali.

OBLASTI POUŽITIA:
Výrobok je určený na hydroizoláciu plochých alebo šikmých striech, terás, balkónov, odkvapov, lemoviek, ríms, základových stien, zvislých stien a cisterien. Acriflex Fybro je tiež vhodný na obnovu starých bitúmenových alebo lamelových plášťov v dobrom stave a na hydroizoláciu obkladových povrchov. Výrobok je možné použiť na izoláciu vonku aj v interiéri (kúpeľne, kuchyne, sprchy).

 

CHARAKTERISTIKA:
Vzhľad: Kvapalina
Komponenty: Dvojzložkový (A + B)
Predĺženie: 149%.
Pevnosť v ťahu: 2,37 N / mm2.
Hydroizolácia: 9,4 atm.
Schopnosť premostenia trhlín: 3,2 mm.
Odolnosť proti prerazeniu: 68,7 N.
Reakcia na oheň: trieda C - s2, d0.
Priľnavosť k betónu: 1 089 N / mm2.
Priľnavosť na bitúmenovej membráne: 2,50 N / mm2.

SKLADOVANIE:
Výrobok sa musí skladovať v originálnych obaloch dokonale uzatvorených na dobre vetraných miestach, chránených pred slnečným žiarením, vodou a mrazom, pri teplotách od + 5 ° C do + 35 ° C.
Čas skladovania 12 mesiacov.

PRÍPRAVA PODKLADU:
Podklad musí byť úplne vytvrdený a musí mať dostatočnú pevnosť. Povrch musí byť starostlivo vyčistený, suchý, dobre spevnený, bez drobivých a nekonzistentných častí a dokonale vyrovnaný.
Pred nanesením produktu sa odporúča zakryť všetky prvky, ktoré by nemali byť potiahnuté Acriflex Fybro. Pred aplikáciou produktu je potrebné obnoviť akékoľvek poškodenia alebo poškodené časti podkladu.
Ak je podklad použitý na terasy a balkóny, musí mať správny sklon na odtok dažďovej vody.
Betón
V prípade novovybudovaného cementového podkladu musí byť tento povrch dostatočne pevný a vyzretý.
V prípade poškodenia a drobenia betónu obnovte maltu Buildfix CLS (pozri produkt).
Pre lepšiu priľnavosť na hladký betón, na vlhké podklady je možné použiť základný náter Grip Primer.
Ak je podklad vlhký alebo vystavený stúpajúcej vlhkosti, je bezpodmienečne nutné použiť Vapostop (pozri produkt).
Hladké alebo obkladané povrchy
Staré podlahy musia byť pripevnené k podkladu (ak nie, odstrániť a naplniť cementovou maltou) a na povrchu nesmú mať stopy po uvoľňovacích látkach, ako sú tuky, vosky, oleje, chemikálie atď.
Vzhľadom na veľkú rozmanitosť dlaždíc na trhu je vhodné vykonať test na overenie dokonalej priľnavosti produktu.
Pred nanesením hydroizolácie Acriflex Fybro musia byť dlaždice ošetrené základným náterom Grip Primer.
Asfaltový alebo plátovaný povrch
Skontrolujte, či bol bitúmenový plášť nanesený najmenej 6 mesiacov, aby ste zabránili uvoľneniu spôsobenému uvoľňovaním olejov, a napustite povrch pomocou Eposint (pozri produkt).
V prípade poškodenia plášťa ho obnovte pomocou sendvičového systému (Acriflex Fybro + T.N.T. + Acriflex Fybro).
Na oxidovaných bitúmenových membránach alebo na vrstvených membránach aplikáciu Acriflex Fybro je možné aplikovať priamo.
Na akýkoľvek typ plášťa zabezpečte inštaláciu špeciálnych vetracích komínov vhodne umiestnených podľa vlhkosti podkladu. Toto opatrenie je nevyhnutné v prítomnosti vysoko savých substrátov, ktoré zadržiavajú vlhkosť, ako sú potery odľahčené polystyrénom alebo expandovanou hlinkou.

MIEŠANIE:
Pomocou miešača na vŕtačke dokonale premiešajte obe zložky (A + B) Acriflex Fybro, až kým sa nedosiahne homogénna zmes bez hrudiek. V extrémne horúcich klimatických podmienkach je možné pridať maximálne 10% čistej vody. Do zmesi nikdy nepridávajte cudzie komponenty.

APLIKÁCIA:
1. Acriflex Fybro naneste štetcom vodorovne aj zvisle po stene, následne prekryte elastickou páskou Safety Joint Roll a znovu naneste hydroizoláciu Acriflex Fybro cez pásku aby sa vytvotil efekt vane.
2. Aplikujte prvú vrstvu Acriflex Fybro s hrúbkou asi 1 mm pomocou valčeka s krátkymi vlasmi, silikónovej špachtle, alebo štetcom (výťažok 1,00 kg / m2). V prípade dažďa na nie úplne vytvrdenom výrobku starostlivo skontrolujte vhodnosť následného náteru.
3. Po zaschnutí prvej vrstvy naneste druhú vrstvu hrubú asi 1 mm (výťažok 1,00 kg / m2), aby ste nezanechali na povrchu otvory. Minimálna celková hrúbka na zabezpečenie hydroizolácie je 2 mm.
Úprava dilatačných škár
Spoje môžu byť ošetrené pred alebo po aplikácii hydroizolácie. Dávajte pozor, aby ste vyplnili škáru hydroizoláciou Acriflex Fybro. Spoje musia byť vyplnené polyuretánovým tmelom Diaseal Strong (pozri produkt).

DOBA SUŠENIA:
Pri teplote 20 ° C a relatívnej vlhkosti 40% je produkt schopný vyschnúť asi za 4 hodiny.
• Časy zasychania sú ovplyvňované teplotou okolia a relatívnou vlhkosťou vzduchu a môžu sa tiež výrazne meniť.
• Po uplynutí doby schnutia sa na Acriflex Fybro dá použiť následný náter Floorgum Paint na vytvorenie pochôdzej plochy alebo pokryť inými výrobkami z ponuky Diasen alebo môžete pokračovať v lepení dlaždíc.

UPOZORNENIE:
• Neaplikujte pri teplote okolia a podkladu pod + 5 ° C a nad + 35 ° C.
• Počas letnej sezóny produkt nanášajte v najchladnejších hodinách dňa mimo slnka.
• Neaplikujte s bezprostredným nebezpečenstvom dažďa alebo mrazu, v podmienkach silnej hmly alebo s relatívnou vlhkosťou vyššou ako 70%.
• Na úplné uvedenie produktu do prevádzky počkajte minimálne 12 - 24 hodín po aplikácii, počas tohto obdobia sa odporúča chrániť ho pred kontaktom s vodou.
• Po zaschnutí musí byť Acriflex Fybro zakrytý alebo urobený pochôdzný alebo musí byť pokrytý náterom .
• Je veľmi dôležité v pravidelných intervaloch usporiadať do poteru vhodné dilatačné škáry. Spoje musia byť vyrobené tak, aby sa zabránilo prasklinám a prasklinám v povlaku.

ČISTENIE:
Použité zariadenie je nutné pred vytvrdnutím produktu umyť vodou.

BEZPEČNOSŤ:
Pri manipulácii dodržiavajte kartu bezpečnostných údajov a vždy používajte ochranné rukavice a ochrannú masku.

 


Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.stavebnyraj.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.skDokumenty


Foto


Potrebujete poradiť?

Miriam Purašová

Obchodná riaditeľka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika