Hlavná navigácia
Navigácia

Plastové palisády a obrubníky

Záhrada, či už je vytvorená v akomkoľvek štýle, vždy si zaslúži našu starostlivosť, veď v nej nachádzame relaxáciu a toľko žiadaný pokoj. Môžeme sa v nej oddať príjemnému rozjímaniu, pokojnému odpočinku alebo zaháľaniu. Za odmenu za vzácne chvíle, ktoré nám naša záhrada poskytne, môžeme urobiť zase niečo my pre ňu, napríklad využiť najrôznejšie záhradné prvky k jej vylepšeniu.

 

Napríklad palisády predstavujú taký zaujímavý prvok vonkajšej záhradnej architektúry. Nachádzajú široké uplatnenie predovšetkým pri riešení výškových rozdielov a tvorbe terás, pri schodoch a podobne. Môžu sa použiť rovnakým spôsobom, ako obrubníky.

Nevyhnutným doplnkom každej dláždenej plochy je obrubník, ktorým sa ohraničujú dláždené plochy. Plastové obrubníky majú perfektný vzhľad, vysokú kvalitu a tiež dlhodobú životnosť.

Plastové obrubníky sa už vyrábajú tak, aby uľahčili prácu na záhrade pri kosení trávy. Sú v tvare písmena L a pomáhajú oddeľovať trávnatú plochu od okrasnej časti záhrady. Je možné teda pohodlne kosiť až k hrane trávnika. Plastové obrubníky umožňujú ľahkú pokládku a sú tak ideálnou súčasťou záhrady, ktorá je bežne udržiavaná. Pre jednoduchú inštaláciu sú oba konce obrubníku z plastu opatrené zámkami, ktoré do seba pri pokládke zapadnú. Plastové obrubníky majú širokú škálu možností, umožňujú vytvárať najrôznejšie tvarované obruby - kruhy, oblúky, vlnovky, elipsy a ďalšie tvary.

Súčasný trh ponúka aj palisády plastové, s ktorými sa ľahko manipuluje a vo Vašej záhrade budú vyzerať rovnako tak ako betónové. Funkčne v záhrade zastanú úplne rovnaké úlohy. Môžu vytvoriť priechod medzi rôznymi výškami záhrady. Môžete z nich vybudovať najrôznejšie špirály, ktoré ohraničí napríklad bylinkové záhony. Jedná sa o úplne bezúdržbové materiály a prvky. Materiál nesaje vodu, takže okolitá pôda nestráca vlhkosť, nehnije a odoláva všetkým cudzopasníkom.

A na záver nezostáva než popriať vám, nech palisády a obruby tvoria vo vašej záhrade funkčný a praktický prvok záhradnej architektúry v takom rozsahu, ako ste si priali.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací