Hlavní nabídka

Zateplovanie fasád striekaným korkom

Aké sú výhody korkového zatepľovania?

Firmy, ktoré realizovali stavby zateplenia korkom, uvádzajú ako základnú výhodu životnosť. Po 50 rokoch užívania, nedošlo podľa realizačných firiem k zhoršeniu vlastností, po 100 rokoch došlo k 5% zhoršeniu tepelnoizolačných vlastností korku. Preto sa na zatepľovanie fasád korkom dáva záruka 50 rokov.

Korok je difúzny, ale takmer s nulovou nasiakavosťou vody. Ďalšou jeho zaujímavou vlastnosťou je antibakteriálnosť a paropriepustnosť. Korok obsahuje prírodný vosk suberin, ktorý zabraňuje vzniku a šíreniu plesní, avšak súčasne zabezpečuje technické vlastnosti korku v priebehu desaťročí bez zmien. Tento vosk má tiež ďalšiu vlastnosť, odpudzuje drevokazný hmyz a hlodavce. Pre človeka je ale neškodný.

Korok sa čoraz viac začína používať nielen v interiéroch, ale aj v exteriéroch. Jeho využitie je naozaj veľmi široké a všestranné. Je možné ho využiť na oceľové a kovové konštrukcie, v automobilovom a námornom priemysle, na izoláciu nádrží, síl, kontajnerov, potrubí a strojovní. Výborne renovuje staré strešné krytiny a plechové haly.

Myslím, že čoskoro sa bude hovoriť, nie máte to vo vate, ale máte to v korku. No, a čo cena? Áno, jedná sa o prírodný produkt s unikátnymi vlastnosťami, cena napr. fasádneho zatepľovacieho systému je cca 3,5 x vyššia, než u zatepľovanie fasád kamennú vatou. Keď ale uvážime životnosť, vôbec to nemusí byť drahé.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací