Hlavná navigácia
Navigácia

Korok - prírodný izolačný materiál!

Korok - 100% prírodný izolačný materiál!

Korok je odvodený z kôry korkového duba. Korok je vonkajšia kôra korkového duba, ta chráni rastlinu pred vonkajšími vplyvmi pri akejkoľvek teplote a zaručuje transpiráciu. Odkôrňovanie korku je šetrný proces k životnému prostrediu, pretože sa používa len kôra rastliny a nespôsobuje žiadne poškodenie stromu, ktorý môže žiť viac ako 300 rokov.
Korkový dub je schopný vyrobiť novú vrstvu korku pre nové kolekcie každých 5 rokov.
Korok je prírodný produkt s výnimočnými vlastnosťami, ktorý človek používa po tisíce rokov na ochranu pri izolácií a tesnení.

Korok je skutočná revolúcia v oblasti výstavby a rekonštrukcie, vďaka svojím prírodným schopnostiam a mimoriadne ekologické procesu. Je nemenný, nekrúti sa a nerozkladá, je odolný voči hlodavcov. Je prírodne ohňovzdorný, je elektricky neutrálny, a tým zabraňuje ukladaniu prachových častíc v životnom prostredí, je nepremokavý a priedušný, je pružný, je odolný proti všetkým zmenám teploty, je odolný voči morskej soli, je protišmykový a odolný proti plesniam a drevokazného hmyzu. Čistenia a údržby jednoduché a úsporné.

Korok izoluje ako tepelne tak aj akusticky. Má samohasiace vlastnosti a vzhľadom k tomu pri spaľovaní nevznikajú žiadne toxické plyny ani chloridy.

Korok má tiež veľmi priaznivý koeficient starnutia, to znamená, že izolačná hodnota korku sa časom takmer vôbec neznižuje na rozdiel od iných alternatív.

Korok je prirodzene odolný proti vode. Vďaka jeho izolačným vlastnostiam nie je možné navlhnutie pod vplyvom vlhkosti alebo nedostatočnému vetraniu.

Korok má tiež zvukovú izoláciu. Rýchlosť zvuku sa v korku výrazne spomalí, čo oslabuje prevládajúce zvuky.

Korková zmes rešpektuje životné prostredie. Skladá sa zo zmesi rôznych organických materiálov, ako sú: zátka z kôry korkového duba, celulóza prítomná v listoch rastlinách, akrylové emulzie na vodnej báze , organické a anorganické pigmenty . Korok je materiál s pevnou zložkou (Cork) a kvapalnej zložky (živice). Vo výrobku živica pôsobí ako spojivo, poskytujúca súdržnosť do zmesi spracovateľnosti korku a s estetickými a jedinečnými trvanlivými vlastnosťami, zatiaľ čo korok je rovnomerne rozložený vo svojej podstate kvôli spojivám, ktoré poskytujú všetky kontinuálne vlastnosti a trvanlivosť.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací