Hlavná navigácia
Navigácia

Doprajte si zdravé bývanie a ušetrite za vykurovanie

Doprajte si zdravé bývanie a ušetrite za vykurovanie

Prírodné materiály Vám poskytnú kontakt s prírodou a zároveň nimi dosiahnete významnú tepelnú úsporu a pozitívny prínos pre vaše zdravie. Výnimočné vlastnosti majú korkové izolácie, ktoré vám budú dobre slúžiť desiatky rokov.
Prírodný materiál KOREK sa získava ošúpaním kôry z korkového duba, ktorý ju dokáže sám regenerovať. Korkové pletivo obsahuje plynné látky, ktoré takmer neumožňujú vodivosť tepla, zvuku alebo aj vibrácií. Je preto ideálnym materiálom na izolácie. Vďaka svojej jedinečnej štruktúre je tiež dobre stlačiteľný a flexibilný.

Tepelná, zvuková, vibračná a antibakteriálna izolácia

Tepelná izolácia: Korok účinne udržuje teplo vo vykurovanej miestnosti. Jeho vrstva zabraňuje tvorbe kondenzácie a tepelných mostov, čo sa prejaví zníženými stratami energie pri vykurovaní.

Zvuková izolácia: Pri položení korkovej dlažby v minimálnej hrúbke 6 mm môžete znížiť hlučnosť až o 20 decibelov a pri korkovej plávajúcej podlahe až o 22 decibelov.

Vibračná izolácia: Ak ste reumatikom alebo máte choré kĺby, je korková podlaha to pravé pre vás. Bude sa vám vďaka kročajovému tlmeniu vibrácií našľapovať oveľa lepšie.

Antibakteriálna izolácia: KOREK pre svoju antibakteriálnu vlastnosť zabraňuje vzniku a prípadnému šíreniu plesní a húb, odpudzuje drevokazný hmyz a hlodavce a slúži aj ako významný regulátor vlhkosti. Pri korkovej izolácii je ďalším významným plusom, že sa jeho vlastnosti nemenia po dlhé desaťročia.

Korok má oproti iným materiálom pre izolácie aj mnoho ďalších výhod. Má rozmerovú stálosť, takže sa nezmršťuje, je odolný voči extrémnym poveternostným vplyvom, a to dokonca od -200 °C do +200 °C, je odolný voči bakteriálnym a chemickým vplyvom, má dobrú paropriepustnosť, vďaka ktorej nedochádza k akumulácii vodných pár, má dlhú životnosť a široké možnosti použitia.

Uzavretý suberín (vosk) v jeho bunkovej štruktúre zabezpečuje nielen nízku nasiakavosť s ponechaním difúznych vlastností aj za trvalejšej zvýšenej vlhkosti, ale zároveň neporovnateľnú technickú stabilitu.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací