Hlavná navigácia
Navigácia

vinyStone

Neexistuje žiadna spoľahlivejšia ochrana proti poveternostným vplyvom, vlhkého muriva alebo plesne. VinyStone fasády nie sú priamo inštalované na vonkajšej stene, ale na laty ako podkladovú konštrukciu, inak tiež podkladový rošt. Fasády VinySTONE sa vyznačujú vlastnosťami ako je odvádzanie vlhkosti a rovnomerné vysúšanie, už vlhkých múrov - neustále v nich cirkuluje prúd vzduchu. VinyStone profily sú vyrábané z kvalitných prírodných kameňov. Povrchová štruktúra a T-spoje vytvárajú vzhľad imitujúci prírodných kamenných múrov. Výhodou je možnosť kombinácie rôznych dekoratývnych farieb dohromady, čím dáva Vašej nemovitosti ušľachtilý tvar.

OBKLAD S PRIZNANOU ŠPÁROU 1,2 m.

 

Cena s DPH: 12,92 €/ks (59,79 €/m²)

ALPIN

 ELBA

 

 AQUA

TIROL

DOLOMIT

TOSCANA

RAVENA

BORDEAUX

Cena s DPH: 13,46 €/ks (62,29 €/m²)

SAHARA

MADEIRA

GRANIT

BASALT

HELIOS

GOTLAND

RHODOS

MONTANA

Minimálna objednávka 150 dosiek = 32,5 m². Možno objednávať len v násobkoch 2 ks.

Rozmery kolekcie vinyStone:

Skladobná šírka dosky :180 mm ,dĺžka dosky : 1,2 m, výška: 26 mm

Medzi doskami je priznaná drážka a každá doska je ešte rozdelená drážkou na tretiny
doska VT138 vytvára na fasáde kvádre 180 x 400 mm
1 ks = 0,216 m²
1 balenie = 6 ks = 1,296 m²
1 m²  = ± 6,40 kg

Príslušenstvo k obkladom

Rohový profil nízky V2107 - 6 mb cena s DPH: 44,00 €/ ks

Plastový rohový profil sa používa ako priznaný nárožný profil pre dosky VinyTherm a VinyStone. Použitie tohto profilu je možné v prípade dotyku nárožných dosiek, ktoré majú odrezané péro a drážku a tým pádom zostáva iba lícová stena. V tomto prípade je nutné obidve obkladové dosky podložiť laťou 20x40mm, alebo dištančným profilom a až na ne kotviť rohový profil. Ďalšou alternatívou riešenia rohu je použitie zloženého rohu, v prípade, keď obe obkladové dosky sú kompletné vrátane pera a drážky = je zachovaná plná hrúbka dosiek 26mm. Výhodou použitia priznaných rohov, je zakrytie nerovností pozdĺžnych prierezov dosky. Roh sa tiež dá riešiť podložením obkladových dosiek a zrazením k sebe, ale tento postup vyžaduje veľmi presný (rovný) dĺžkový prierez. Profil sa dodáva vo farbe bielej a dĺžke 6m a 3m. Pri objednávke je nutné objednávať násobky 3m.

Rohový profil 2-dielny V2117 - 6 mb cena s DPH: 69,50 €/ ks

Plastový rohový profil sa používa ako priznaný nárožný profil pre dosky VinyTherm. Použitie zloženého rohu je v prípade, keď obe obkladové dosky sú kompletné vrátane pera a drážky = je zachovaná plná hrúbka dosiek 26mm. Zložený roh sa skladá z podkladovej lišty, ktorá sa kotví k nosnej konštrukcii a vlastného krycieho rohu, ktorý sa jednoducho zacvakne do podkladovej lišty. Ďalšou alternatívou riešenia rohu je použitie nízkeho rohového profilu v prípade dotyku nárožných dosiek, ktoré majú odrezané péro a drážku a tým pádom zostáva iba lícová stena. Výhodou použitia priznaných rohu, je zakrytie nerovností pozdĺžnych prierezov dosky. Roh sa tiež dá riešiť podložením obkladových dosiek a zrazením k sebe, ale tento postup vyžaduje veľmi presný (rovný) dĺžkový prierez. Profil sa dodáva vo farbe bielej a dĺžke 6m a 3m. Pri objednávke je nutné objednávať násobky 3m.

Ukončovací/ventilačný U profil V2112 - 6 mb cena s DPH: 62,00 €/ ks

Plastový ukončovací profil je určený pre fasádny obklad VinyTherm, kde slúži na ukončenie plochy, v prípade, keď dosky sú kompletné a majú plnú hrúbku 26mm. Používa sa najmä pri kontakte fasády s podbitím. Profil sa dodáva vo farbe bielej a dĺžke 6m a 3m. Pri objednávke je nutné objednávať násobky 3m.

Distančný profil V2190 - 2,5 mb cena s DPH: 13,96 €/ ks

Pre vypodloženie obkladu v rohoch a okolo okien,  dĺžka 3m alebo 6m, farba šedohnedá

Ventilačný profil spodný V5002 - 2,5 mb cena s DPH: 9,79 €/ ks

Ventilačný profil je doplnkový profil pre fasádny obklad. Slúži pre uzavretie škáry pri prvej rade panelov. Je vyrobený z PVC, dodáva sa vo farbe bielej a dĺžke 2,5 mb.  

Ukončovací U- profil malý V2109 - 6 mb cena s DPH: 18,00 €/ ks

Ukončovací profil je doplnkový profil pre fasádny obklad. Slúži pre ukončenie obkladu.

Ukončovací U- profil široký V2122 - 6 mb cena s DPH: 46,00 €/ ks

Ukončovací profil je doplnkový profil pre fasádny obklad. Slúži pre ukončenie obkladu.

Spojovací/ventilačný X profil V2103 - 6 mb cena s DPH: 72,00 €/ ks

Plastový spojovací profil v tvare X sa používa ako dilatačný a spojovací profil pre dosky VinyTherm a VinyStone, pri spoji na tupo (predĺženie dĺžky). Profil sa dodáva vo farbe bielej a dĺžke 6m a 3m. K roštu sa kotví pomocou nerezových skrutiek. Pri objednávke je nutné objednávať násobky 3m.

Zakladací profil V5025 - 2,5 mb cena s DPH: 11,04 €/ ks

Zakladací profil je doplnkový profil pre fasádny obklad. Slúži pre založenie prvej rady panelov. Je vyrobený z hliníku, dodáva sa v dĺžke 2,5 mb.

Upevňovacia skrutka V5142 cena s DPH: 0,13 €/ks

Rozmery: 4,0 x 40 mm

Materiál: A2 nerezová oceľ (INOX)

Drážka: Torx TX20, PN-EN ISO 10664

Závit: plný, na celú dĺžku

Pre tento vrut je typická: - extrémne plochá (nízka) hlava, vďaka ktorej vrut nezavadzia v spoji obkladov alebo spojmi obkladu a profilu, - rozšírená hlava, ktorá zaručí, že nedôjde k odtrhnutiu obkladu alebo doplnkového profilu - drážka Torx, ktorá pri skrutkovaní vrutu eliminuje prekĺznutiu montážneho bitu a "strhnutí" drážky.

Balenie: 500 ks

Fasádny klinec V5104 cena s DPH: 0,04 €/ks

Rozmery: 1,9 x 27 mm

Materiál: A2 nerezová oceľ (INOX)

Drážka: drážkovaný

Fasádny klinec pre systémy vinyTherm a vinyStone - pre vytvorenie "prírodného" rohu (bez použitia rohového profilu). Pri objednávke je nutné objednávať minimálne 10 ks.

Hlavnými prednosťami odvetrávaných fasád VinyStone sú:

- umožňuje rýchly postup montážnych prác aj za nepriaznivých klimatických podmienok

- zabraňuje vzniku plesní v dome, dokonca po montáži plesne miznú (overené)

- suchý spôsob montáže, nízka hmotnosť (cca 6,5 kg/m²)

- ľahká opracovateľnosť dosiek

- farebná stálosť fasády (v porovnaní s omietkami)

- na rozdiel od klasických omietok reagujú na zmeny teplôt a nedochádza k vytváraniu trhlín

- medzi fasádou a izoláciou dochádza k nepretržitej cirkulácií vzduchu (komínový efekt), ktorý odvádza vlhkosť a chlad, tým sa murivo aktívne vysušuje

- tepelnoizolačný systém VinyStone je zapísaný do zoznamu výrobkov v programe „Zelená úsporám″ a možno tak čerpať štátnu dotáciu na zateplenie domov

- fasáda má samočistiací účinok, nevyžaduje ďalšie nemalé finančné prostriedky počas jej životnosti na údržbu

- bezproblémová oprava ktorejkoľvek časti fasády

- tento typ fasády sa vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolnosťou

- nevyžaduje ďalšiu údržbu ako je u kontaktných fasád vyžadované vekom omietok (je nutné okolo 10-tého roku premaľovať)

- oproti životnosti kontaktných systémov cca 25 rokov, majú fasády VinyStone životnosť veĺmi dlhú (30 až 50 rokov)

Čo robí systémy vyrobené z plastov tak ekonomickými?

Získané úspory realizáciou uvedenej izolovanej fasády z Vinylit systémov prevyšujú náklady na izoláciu a montáž systémov. Už po niekoľko rokoch je zrejmé, že náklady vynaložené na starostlivosť o iné systémy výrazne prevyšuje celkové výdavky. Vinylit fasádne systémy oproti týmto iným systémom nepotrebujú žiadne pravidelné nové nátery. U vinyStone nie sú tiež žiadne náklady na odstránenie plesní alebo zaplátanie poškodených medzier. A predovšetkým, žiadne dodatočné náklady na likvidáciu v prípade budúcej rekonštrukcie fasády. Z tohto hľadiska sa investície do Vašej budúcnosti vrátia niekoľkokrát, to umožní, aby ste s Vašou novou fasádou Vinylit boli šťastní.
                                                                                                                                                                                                                        


Montáž je veľmi jednoduchá, fasádne systémy Vinylit môžu inštalovať stavebné spoločnosti, pokrývači alebo stolári vo veľmi krátkej dobe - suchým procesom spájania bez veľkého hluku a nečistôt. Tieto fasádne systémy sú inštalované pomocou skrutiek tak, že v prípade akejkoľvek demontáže, všetky materiály môžu byť oddelené od seba bez problémov a recyklované ( šetrne k životnému prostrediu ), alebo zlikvidované zodpovedajúcim spôsobom. V závislosti od štruktúry stien a pevnosti izolačných prvkov môže byť dosiahnutá hodnota U až 0,180. Okrem toho fasádou VinyStone možno eliminovať až 13 decibel z vonkajšieho hluku.
Fasádne obklady vinyStone vďaka systému príslušenstva vinyTec a vinyCom umožňujú dokonalé vyriešenie všetkých detailov. Sú to predovšetkým spojovacie profily, profily pre vytváranie rohov, horné a dolné zakončenie fasády a profily pre ostenie stavebných otvorov, ktoré uľahčia prácu vo všetkých detailoch. Všetky diely príslušenstva sú konštruované tak, aby bolo vždy zaistené účinné odvetranie fasády a spoľahlivý odvod dažďovej vody.

Zobrazenie farebnosti na monitore alebo inom zobrazovacom zariadení nemusí zodpovedať farbe a odtieňu skutočného produktu.


Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.stavebnyraj.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.skDokumenty


Foto


Potrebujete poradiť?

Miriam Purašová

Obchodná riaditeľka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika